غرفه سازی نمایشگاه

ساخت غرفه نمایشگاهی یا همان غرفه سازی نمایشگاه بر اساس طراحی غرفه که از قبل صورت گرفته است انجام میگیرد. توجه داشته باشید استفاده از متریال باکیفیت و به اصطلاح استفاده از اجناس مرغوب در غرفه سازی نمایشگاه یکی از اصول اساسی غرفه سازی بن تا بام محسوب می شود. بعضا دیده شده است که برخی شرکت های غرفه ساز از متریال و اجناس غیر مرغوب جهت ساخت غرفه ها استفاده می نمایند که گاهی اوقات نیز با فجایعی در زمان برگزاری نمایشگاه روبرو می شوند، که البته نه تنها خود بلکه کارفرمایان محترم را نیز با خسارت های جبران ناپذیری مواجه می کنند. استفاده از کادری مجرب در امور غرفه سازی نمایشگاه و ساخت غرفه شما مطابق با طرح ارائه شده بدون هیچ گونه تغییری صورت خواهد گرفت.

بن تا بام مفتخر است ساخت غرفه نمایشگاه شما را با توجه به تمامی اولویت ها، اهداف سازمانی و نکات ویژه غرفه سازی نمایشگاه جهت ارتقا جذابییت و بازدهی بیشتر انجام داده و با رعایت همه ی ملزومات موجبات اعتماد و آرامش شما را فراهم آورد.

 

قواعد غرفه سازی نمایشگاه :

در غرفه سازی نمایشگاه باید قواعدی را رعایت کنیم تا بتوانیم بازدید کننده را به سمت غرفه جذب نماییم. برای مثال در غرفه سازی نمایشگاه باید شرایط لازم برای حضور بازدید کننده ایجاد شده باشد و با مشخص کردن حریم هایی در غرفه بتوانیم با مراجعه کنندگان مذاکرات مناسب داشته باشیم. در غرفه سازی باید فضای غرفه به گونه ای تقسیم شده باشد که محصولات متناسب با اهمیتشان در آن قرار گیرند.


یکی دیگر از مهمترین مسائل در غرفه سازی نمایشگاه توجه به عواملی چون نور، رنگ، فرم، صدا و ... می باشد، به عنوان مثال فرم یک غرفه باید با کالای ارائه شده ارتباط داشته باشد و یا رنگ های مورد استفاده در غرفه با هم هماهنگ باشند، بنابراین همه این عوامل نقش بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند. در ساخت غرفه نمایشگاهی موقعیت قرارگیری غرفه و ابعاد آن باید متناسب با محصولات، دکوراسیون و بازدیدکنندگان احتمالی از غرفه باشد. همچنین استفاده از میز ، صندلی و مبلمان مناسب می تواند تأثیر بسزایی بر روی برخورد غرفه داران با بازدیدکنندگان داشته باشد.

 

انواع غرفه سازی نمایشگاه :

غرفه خودساز : غرفه نمایشگاهی خودساز به غرفه ای گفته می شود که از سازه ای به غیر از سازه استاندارد نمایشگاهی که برای غرفه های عمومی در نظر گرفته شده استفاده شود. غرفه های استاندارد در تمامی نمایشگاه ها عمدتا از دو سازه مدولار ( پارتیشن ) و اسپیس فریم (Space Frame) ساخته می شود. در برخی از نمایشگاهها به طور خاص از سازه های ماکسیما نیز جهت غرفه سازی نمایشگاهی استفاده می گردد.

غرفه مدولار : در این نوع غرفه سازی نمایشگاه از نوعی سازه متشکل از پایه، قید و پنل با ارتفاع تقریبی 240 سانت که به فاصله یک متر به یکدیگر متصل شده و در متراژهای مختلف قابل اجرا می باشد.

غرفه اسپیس فریم : غرفه نمایشگاهی اسپیس فریم نوعی سازه فلزی است که با اتصال قطعه های مختلف و در ابعاد متفاوت تشکلیل شده است. این غرفه نمایشگاهی معمولا در فضای باز و یا نمایشگاه هایی که ماهیت اجناس آن بصورتی است که نیاز به سازه ی مستحکم دارد استفاده می شود. غرفه نمایشگاهی اسپیس فریم عمدتا با چادرو یا برزنت مسقف شده و میتوان دیواره های آن را با پوشش چاپ بنر یا فلکس تزئین کرد. چنانچه غرفه در فضای باز بوده و یا غرفه سازی مدولار به صورت عمومی استفاده شده باشد ، مشارکت کننده می تواند با ارائه درخواست غرفه خود ساز از ستاد برگزاری و طی مراحل قانونی و همچنین عقد قرارداد با یکی از شرکت های دارای گرید اقدام به برپایی غرفه خود نماید.

غرفه ماکسیما : غرفه سازی نمایشگاه با سازه ماکسیما یکی از راه های کارآمد، سریع و زیبا می باشد. سازه این غرفه نمایشگاهی همچون غرفه های مدولاراست، بدین ترتیب که این نوع غرفه ها با استفاده از پایه، قید و پنل ساخته می شود. تفاوت غرفه نمایشگاهی ماکسیما با غرفه نمایشگاهی مدولار در نوع قید و پنل و همچنین ترکیب رنگ استفاده شده در پنل می باشد. البته نوع سازه ماکسیما شرکت های مختلف متفاوت بوده و هر یک از طرحی منحصربه فرد استفاده می کند. چنانچه در این سازه از پنل های رنگی و پایه با ارتفاع بالای سه متر استفاده گردد با کمی سلیقه میتوان طرح های زیبایی را اجرا نمود.

غرفه چوبی : در سال های اخیر با توجه به رقابت و حضور شرکت های قدرتمند در عرصه های مختلف هر یک از شرکت ها توجه خاصی به نوع حضور در نمایشگاه و تبلیغاتی درخور مجموعه خود دارند. یکی از راه های موثر جهت تبلیغات ساخت غرفه نمایشگاهی با طراحی خاص می باشد و همین امر باعث گرایش اکثر شرکت های بزرگ به ساخت غرفه های چوبی با طرح های زیبا گردیده است. تفاوت این نوع غرفه نمایشگاهی با غرفه های دیگر که در بالا توضیح داده شد در این است که در غرفه سازی چوبی با توجه به استفاده از نئوپان و ام دی اف (MDF) و بعضا آهن میتوان بدون محدودیت (البته در چارچوب قوانین نمایشگاه) از طرحها و رنگهای مختلف استفاده کرد طوری که طرح گویای زمینه و نوع فعالیت باشد. جهت ساخت اینگونه غرفه های نمایشگاهی در ابتدا مشارکت کننده با یکی از شرکت های غرفه ساز دارای گرید وارد مذاکره شده و فرم مربوط به غرفه سازی را تکمیل و به همراه پلان غرفه برای آن شرکت ارسال می نماید. مرحله بعدی ارائه طرح توسط شرکت غرفه ساز با توجه به اطلاعات مندرج در فرم می باشد، که شرکت بن تا بام طراحی را به صورت رایگان ارائه می دهد. در صورت تایید طرح و توافق طرفین ، قرارداد منعقد و پس از اخذ مجوز از ستاد مربوطه مراحل ساخت انجام می شود. دراین نوع غرفه سازی معمولا تجهیزات مربوط به غرفه از قبیل مبل ، میز ، صندلی و غیره در طرح منظور و توسط شرکت غرفه ساز تامین می گردد.

 

بنابراین جهت حضوری موفق در نمایشگاه می توانید با کمک مشاوران و طراحان بن تا بام ، غرفه خود را به یک مکان خاص برای جذب بازدیدکنندگان تبدیل کنیم. طراحان ما با آشنایی کامل به متریال های روز غرفه سازی، طراحی غرفه، دکوراسیون داخلی و ترکیب و تقابل فضاها، نور، بافت، رنگ و سایر عوامل و با توجه به مسائل ایمنی نظام مهندسی ساختمان و غرفه سازی نمایشگاه و بسیاری از موارد دیگرشما را در تحقق خواسته هایتان یاری می نمایند.

ما به خوبی به اجرای ایده ها و نظرات شما آگاه هستیم.

غرفه سازی نمایشگاه
غرفه سازی نمایشگاهی
ساخت غرفه نمایشگاه

تماس با ما

 آدرس : تهران، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن : 02144668807

ایمیل : info (at) Exhibitdesign.ir

جستجو